erudico erudico erudico

Inspirujme ženy k podnikání

Cílem projektu je poskytnout českým podnikatelkám prostřednictvím přenosu dobrých zkušeností německého partnera možnost přístupu k novým podnikatelským ideám, zdrojům inovací a dat potřebných pro úspěšné podnikání. Přínosem bude taktéž poskytnutí inspirace a díky nástrojům skutečně fungujícím v německém prostředí podpora sebevědomí podnikatelek v ČR. Projekt podpoří nárůst žen-podnikatelek představením inovativních strategií a trendů uplatňovaných v zahraničí. Současně tak projekt zvýší povědomí o inovacích v podnikání a posílí sebevědomí těchto žen a dá jim tak impuls k zahájení vlastního nezávislého podnikání. Na základě analýzy situace v ČR, komparace se zahraničím a následného využití pozitivních přístupů bude vypracována metodika přenosu dobrých zkušeností, bude vytvořeno poradenský program pro začínající podnikatelky.

O projektu

Markus Wischenbart

Název projektu:   Inspirujme ženy k podnikání

Číslo projektu:     CZ.1.04/5.1.01/77.00432

Realizace projektu.:    1.12.2012 – 30.11.2014

770capital

Cílem projektu je poskytnout českým podnikatelkám prostřednictvím přenosu dobrých zkušeností německého partnera možnost přístupu k novým podnikatelským ideám, zdrojům inovací a dat potřebných pro úspěšné podnikání. Přínosem bude taktéž poskytnutí inspirace a díky nástrojům skutečně fungujícím v německém prostředí podpora sebevědomí podnikatelek v ČR.

Projekt podpoří nárůst žen-podnikatelek představením inovativních strategií a trendů uplatňovaných v zahraničí. Současně tak projekt zvýší povědomí o inovacích v podnikání a posílí sebevědomí těchto žen a dá jim tak impuls k zahájení vlastního nezávislého podnikání. Na základě analýzy situace v ČR, komparace se zahraničím a následného využití pozitivních přístupů bude vypracována metodika přenosu dobrých zkušeností. Smyslem aktivit projektu je poskytnout ucelený pohled na danou problematiku, mimo jiné prostřednictvím příkladů dobré praxe ze zahraničí, a tím následně napomoci pozitivně ovlivnit vývoj situace žen- podnikatelek v ČR. 

 

Projekt přenosem dobrých zkušeností a sdílení know-how se zahraničním partnerem bude mít dopad na ženy začínající podnikání. Prostřednictvím působení neziskových organizací a Úřadů práce dojde k rozšíření přenesených inovací do praxe.

 

Partneři projektu:

Wild & Weiblich - Unternehmerinnen im Dreiländereck Bayern-Böhmen

Jihočeská asociace podnikatelek a manažerek

© 2012 - 2024 Copyright Erudico s.r.o.
WebDesign, e-SHOP & hosting by 1K Design! Reklamní předměty Reklamní plachty Reklamní propisky, reklamní tužky Sanita Topení Partneři
esf